Mrtvola

… Právě jsem prožil vcelku otřesnou podívanou … Při psaní diseratce ve vlaku jsem otočil v Poříčanech ve vlaku – během dlouhého stání – hlavu a nestačil jsem věřit vlastním očím. Na peróně ležela mrtvola, hlavou vskutku ne kompletní u jeho okraje. Poblíž policajt, hasiči s reflexními pruhy na uniformách, nádražáci a čumilové. Nějak jsem nemohl odtrhnout oči, i brýle si nandal. Zrovna přišli dva s rakví a začali v gumových rukavicích sbírat po peróně zbytky lebeční dutiny a snášet je do rakve. Jeden kus byl i v kolejišti. Metalista co před chvílí svému kámošovi vyprávěl zážitky z koncertu kapely Gorgoroth se nalepil na okénko vlaku a pořizoval fotodokumentaci mobilem. Rakev nazval vanou a oběť fetkou, což působivost scény ještě trošku vygradovalo. Jen jeho kámošovi trochu tuhl úsměv a zrak odvracel. Nebyl to holt metalista.
Pak se vlak rozjel a napouštění vany jsme byli ušetřeni.
A já toto hned sepsal a ještě v Úvalech si říkám, že to se mnou ani moc neotřáslo. Za mlada byly stránky jako Show No Mercy velikou zábavou (že jo Witusi?), pak jsem začal být přecitlivělý 🙂 a přestal toto sledovat, dokonce mejly s fotkami bouraček i zavíral.
A nyní dnes, hezky livě a ono nic. Člověk je již otrkaný, ale možná za to také mohlo ušmudlané okénko ve vlaku… Nicméně o jeden život méně…

No Comments

Napsat komentář

Your email is never shared.Required fields are marked *